Conecteaza-te cu noi

Actual

Parfumuri contrafăcute, scoase la vânzare în parcarea unui supermarket din Constanța

Published

on

În ultimele 24 de ore, jandarmii din cadrul Grupării Mobile „Tomis” Constanța au identificat mai multe fapte de natură contravențională și penală, fiind aplicate sancțiuni și dispuse măsuri conform legii.

Ieri, 24 iunie, în jurul orei 19.00, în timpul desfășurării unei acțiuni punctuale pe raza de competență, un echipaj de jandarmi a identificat doi bărbați care comercializau parfumuri ce prezentau indicii că ar fi contrafăcute, în parcarea unui supermarket. În ambele cazuri, produsele au fost ridicate în vederea confiscării, iar persoanele au fost conduse la sediul Grupării de Jandarmi Mobile Constanța pentru întocmirea documentelor prevăzute de Legea nr. 84/1998 privind mărcile și indicațiile geografice.

Tot în cursul aceleiași zile, în jurul orei 21.40, pe timpul unei misiuni de patrulare, echipajul a observat un bărbat care avea asupra sa o substanță vegetală mărunțită, susceptibilă de a avea efecte psihoactive. Persoana în cauză a fost condusă la sediul unității, pentru întocmirea procesului-verbal de constatare, fiind totodată sesizate autoritățile competente pentru continuarea cercetărilor.

”De asemenea, în ultimele 24 de ore, jandarmii au aplicat 10 sancțiuni contravenționale, în valoare totală de 3.000 de lei, pentru sancţionarea faptelor de încălcarea unor norme de convieţuire socială, a ordinii şi liniştii publice.”, au precizat reprezentanții Grupării Mobile de Jandarmi Constanța.

Comentarii pe Facebook

Autentifica-te pe Facebook pentru a comenta

Am devenit jurnalist în urmă cu foarte mulţi ani, pe la începutul lui 1992. Era dificil, pentru că lumea era avidă de informaţii, iar adunarea acestora presupunea foarte multă muncă. Redacţia ziarului Telegraf a constituit lansarea mea în presă, iar viaţa mea personală a devenit extrem de simplă: lucram de dimineaţa până în cursul nopţii. După vreo 6 ani, timp în care am început să fac şi televiziune, la TV Neptun, am decis să plec la subredacţia de Constanţa a ziarului Naţional. Acela a fost momentul în care am lucrat în paralel în presa scrisă şi în cea audio, la mai multe posturi de radio, începând cu Europa FM şi terminând cu Mix FM. A venit apoi perioada în care mi-am dorit mai mult şi am continuat să fac şi televiziune, la Antena 1, iar apoi la B1TV. Însă presa scrisă a rămas, mereu, marea mea pasiune. Am ajuns redactor şef adjunct la Observator de Constanţa, unde am rămas mai bine de 10 ani. Apoi am stabilit că ajunge cu genul acesta de muncă în care îţi neglizeji familia, că este cazul să fac altceva. Şi am devenit PR! După 5 ani, mi-am reamintit că doar presa mă satisface din toate punctele de vedere! Motiv pentru care ... iată-mă!

Advertisement





Despre Noi

Știri și investigații din județul Constanța.
Aici găsiți subiectele care contează.

Asociația Puterea Civică

Forma legală: ONG/Asociație
Cod de Identificare Fiscală: 24860568

Adresa: Constanța, Bd. IC Brătianu nr. 48, Bl. G29 (Complex Intim), Et. 1, Biroul 7.

Telefon: 0241.625.564

E-mail: ordinea.ro@gmail.com




Copyright © 2018 Ordinea.RO - Theme by MVP Themes, powered by WordPress. Administrat, Implementat, Optimizat de Takmate Solutions