Conecteaza-te cu noi
SEAS

Administratie

La propunerea USR, Primăria Constanța va realiza un studiu de trafic pentru CT BUS

Published

on

cocargeanu ct bus

Consiliul Local Constanța a votat în favoarea amendamentului pe care l-a depus grupul USR pentru realizarea unui studiul de circulație – un pas absolut necesar pentru a aduce rețeaua de transport public din Constanța în acord cu realitatea orașului.

„Vom avea, în sfârșit, o radiografie clară a modului în care este folosit transportul public în Constanța, esențială pentru a ajusta traseele și orarele în funcție de nevoile constănțenilor.

Transportul public din Constanța este în criză. Angajații resimt lipsa finanțării, iar cetățenii lipsa funcționalității. De aceea, acest demers nu este doar oportun, ci esențial.

Votul în favoarea acestui amendament este, în mod cert, un semnal că există disponibilitate pentru acțiuni asumate. În paralel, rămâne esențială continuarea dialogului între conducerea CT Bus, sindicate și Consiliul Local, dar și implementarea unor măsuri concrete pentru redresarea companiei.

Ședința de astăzi este dovada că, atunci când există voință politică și responsabilitate administrativă, se pot face pași reali înainte.“, a declarat liderul consilierilor locali ai USR, Florin Cocargeanu.

Comentarii pe Facebook

Autentifica-te pe Facebook pentru a comenta

Advertisement





Despre Noi

Știri și investigații din județul Constanța.
Aici găsiți subiectele care contează.

Asociația Puterea Civică

Forma legală: ONG/Asociație
Cod de Identificare Fiscală: 24860568

Adresa: Constanța, Bd. IC Brătianu nr. 48, Bl. G29 (Complex Intim), Et. 1, Biroul 7.

Telefon: 0241.625.564

E-mail: ordinea.ro@gmail.com




Copyright © 2018 Ordinea.RO - Theme by MVP Themes, powered by WordPress. Administrat, Implementat, Optimizat de Takmate Solutions