Astăzi, 25 ianuarie, în jurul orei 16.30, s-a produs un accident rutier, pe strada Inginer Anghel Saligny, din orașul Cernavodă, în care au fost implicate un autoturism condus de un bărbat de 60 de ani și o autospecială de poliție, în care se aflau 2 polițiști.
Potrivit Biroului de presă al IPJ Constanța, autospeciala de poliție se afla în patrulare, deplasându-se fără semnalele acustice și luminoase în funcțiune.
Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatele din dotare, rezultatele fiind negative.
”În urma evenimentului a rezultat vătămarea corporală a celor 2 polițiști, care au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale.
În cauză, cercetările sunt continuate în vederea stabilirii cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs evenimentul, urmând a fi derulate procedurile legale.”, au precizat reprezentanții poliției.
Foto: Ilustrativ