Conecteaza-te cu noi

Societate

Fanfara „Muzica Apelor” susține recitaluri de vacanță pentru constănțeni și turiști

Published

on

fanfara muzica apelor

”Vă invităm să pășiți într-o lume a sunetelor vibrante și a emoțiilor muzicale, într-un decor ce combină farmecul muzicii de fanfară cu atmosfera încărcată de istorie a vechiului Tomis.”, anunță reprezentanții Biroului de presă al RAJA Constanța.

Pe parcursul sezonului estival 2025, locuitorii Constanței și toți cei care aleg litoralul românesc sunt invitați să se bucure de recitalurile pline de farmec ale Fanfarei „Muzica Apelor”. Cu un repertoriu divers, ce îmbină melodii tradiționale, valsuri, jazz și marșuri cunoscute, fanfara aduce o atmosferă specială, ideală pentru momente de relaxare în aer liber.

Instrumentiștii fanfarei „Muzica Apelor” vor încânta publicul în locuri emblematice ale orașului, precum Faleza Cazinou, Piața Ovidiu – în fața Muzeului Național de Istorie, dar și Parcul Gării.

Fiecare reprezentație promite să creeze o experiență sonoră unică, ce combină energia muzicii de promenadă cu farmecul acestor locuri. Vă așteptăm cu drag la fiecare spectacol!

Programul concertelor Fanfarei „Muzica Apelor”:

  • Sâmbătă, 28 iunie, ora 17:00 – Piața Ovidiu – Muzeul Național de Istorie
  • Duminică, 29 iunie, ora 17:00 – Parc Gară
  • Vineri, 4 iulie, ora 17:00 – Faleza Cazinou
  • Duminică, 6 iulie, ora 17:00 – Faleza Cazinou
  • Vineri, 11 iulie, ora 17:00 – Piața Ovidiu – Muzeul Național de Istorie
  • Duminică, 13 iulie, ora 17:00 – Parc Gară
  • Sâmbătă, 19 iulie, ora 17:00 – Faleza Cazinou
  • Duminică, 20 iulie, ora 17:00 – Piața Ovidiu – Muzeul Național de Istorie
  • Vineri, 25 iulie, ora 17:00 – Faleza Cazinou
  • Duminică, 27 iulie, ora 17:00 – Parc Gară
  • Sâmbătă, 2 august, ora 17:00 – Faleza Cazinou
  • Duminică, 3 august, ora 17:00 – Piața Ovidiu – Muzeul Național de Istorie
  • Vineri, 8 august, ora 17:00 – Faleza Cazinou
  • Duminică, 10 august, ora 17:00 – Parc Gară

 

Comentarii pe Facebook

Autentifica-te pe Facebook pentru a comenta

Am devenit jurnalist în urmă cu foarte mulţi ani, pe la începutul lui 1992. Era dificil, pentru că lumea era avidă de informaţii, iar adunarea acestora presupunea foarte multă muncă. Redacţia ziarului Telegraf a constituit lansarea mea în presă, iar viaţa mea personală a devenit extrem de simplă: lucram de dimineaţa până în cursul nopţii. După vreo 6 ani, timp în care am început să fac şi televiziune, la TV Neptun, am decis să plec la subredacţia de Constanţa a ziarului Naţional. Acela a fost momentul în care am lucrat în paralel în presa scrisă şi în cea audio, la mai multe posturi de radio, începând cu Europa FM şi terminând cu Mix FM. A venit apoi perioada în care mi-am dorit mai mult şi am continuat să fac şi televiziune, la Antena 1, iar apoi la B1TV. Însă presa scrisă a rămas, mereu, marea mea pasiune. Am ajuns redactor şef adjunct la Observator de Constanţa, unde am rămas mai bine de 10 ani. Apoi am stabilit că ajunge cu genul acesta de muncă în care îţi neglizeji familia, că este cazul să fac altceva. Şi am devenit PR! După 5 ani, mi-am reamintit că doar presa mă satisface din toate punctele de vedere! Motiv pentru care ... iată-mă!

Advertisement





Despre Noi

Știri și investigații din județul Constanța.
Aici găsiți subiectele care contează.

Asociația Puterea Civică

Forma legală: ONG/Asociație
Cod de Identificare Fiscală: 24860568

Adresa: Constanța, Bd. IC Brătianu nr. 48, Bl. G29 (Complex Intim), Et. 1, Biroul 7.

Telefon: 0241.625.564

E-mail: ordinea.ro@gmail.com




Copyright © 2018 Ordinea.RO - Theme by MVP Themes, powered by WordPress. Administrat, Implementat, Optimizat de Takmate Solutions