Connect with us

Politica

S-a tras la sorți ordinea de pe buletinele de vot pentru Primăria Constanța și Consiliul Județean

Published

on

Biroul Electoral Județean Constanța a stabilit, prin tragere la sorți, ordinea pe buletinele de vot la alegerile locale din 27 septembrie, atât pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Constanța, cât și pentru Consiliul Județean.

Președinte CJC:

  1. Răzvan Filipescu -PRO România
  2. loana-Florentina Reşit – Partidul Mișcarea Populară
  3. Mihai Lupu – Partidul Național Liberal
  4. Peia Ninel – Partidul Neamul Românesc
  5. Dumitru-Viorel Focșa – Alianța pentru Unitatea Românilor
  6. Eugen Negoi – Remus – Alianța USR-PLUS
  7. Daniel-Constantin Moraru – Partidul Ecologist Român
  8. Gheorghe Haleț – Liga Organizata a Regiunilor Drepte
  9. Felix Stroe – Alianța Electorală PSD-ALDE-PNȚCD-ADER
  10. Gheorghe Muhscină – independent

Consilieri județeni:

  1. Partidul PRO România
  2. Partidul Mișcarea Populară
  3. Partidul Național Liberal
  4. Alianța Național Țărănistă
  5. Partidu Neamul Românesc
  6. Alianța pentru Unitatea Românilor
  7. Alianța USR-PLUS
  8. Partidul Puterii Umaniste
  9. Partidul Ecologist Român
  10. Partidul România Mare
  11. Liga Organizația Regiunilor Drepte
  12. Alianța Electorală PSD-ALDE-PNTCD-ADER

De asemenea, Biroul Electoral Municipal Constanța a stabilit, prin tragere la sorți, ordinea pe buletinele de vot la alegerile locale din 27 septembrie, atât pentru funcția de primar, cât și pentru Consiliul Local.

Primar:

  1. Victor Cruceru – Partidul Alianța Liberalilor și Democraților
  2. Claudiu Palaz – Partidul Mișcarea Populară
  3. Vergil Chițac – Partidul Național Liberal
  4. Decebal Făgădău – Partidul Social Democrat
  5. Anton Traian Antoniadis – Uniunea Elenă din România
  6. Mircea-Titus Dobre – Partidul PRO România
  7. Dan Aionesei – Alianța Electorală Mișcarea Patrioților Români-Dreapta Liberală
  8. Stelian Ion – Alianța USR – PLUS
  9. Sorin Titus Muncianu – Partidul Neamul Românesc
  10. Tudorel Chesoi – Alianța Național-Țărănistă
  11. Corina Martin – Partidul Ecologist Român
  12. Constantin Frățilă – Partidul Liga Organizată a Regiunilor Drepte
  13. Horia Constantinescu – Partidul Puterii Umaniste (social-liberal)
  14. Andrei-George Popescu – independent
  15. Nicoleta Ploscaru – independent
  16. Aila Reșit – independent
  17. Marian Vasiliev – independent

Consiliul Local Municipal Constanța:

  1. Partidul Alianța Liberalilor și Democraților
  2. Partidul Mișcarea Populară
  3. Partidul Național Liberal
  4. Partidul Social Democrat
  5. Uniunea Elenă din România
  6. Partidul PRO România
  7. Partidul Verde
  8. Alianța Electorală Mișcarea Patrioților Români
  9. Partidul România Mare
  10. Alianța USR – PLUS
  11. Partidul Neamul Românesc
  12. Alianța Național Țărănistă
  13. Partidul Ecologist Eomân
  14. Partidul Liga Organizată a Regiunilor Drepte
  15. Partidul Puterii Umaniste (social-liberal)
  16. Andrei-George Popescu
  17. Nicolas Stroe
  18. Nicoleta Ploscaru
  19. Aila Reșit
  20. Alexandru Zamfirescu

Comentarii pe Facebook

Autentifica-te pe Facebook pentru a comenta