În această seară, 15 iunie, este agitație mare în localitatea Murfatlar. Un bărbat s-a urcat pe pod și amenință că se va sinucide. La fața locului au fost direcționate echipaje de polițiști și pompieri.
Știre în curs de actualizare.
Oficial din partea IPJ Constanța
Astăzi, 15 iunie, în jurul orei 20.20, polițiști din cadrul Poliției orașului Murfatlar au fost sesizați, prin apel 112, cu privire la faptul că, pe podul de la Murfatlar, o persoană ar avea tendințe suicidale.
Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat că cele sesizate se confirmă, fiind vorba despre un bărbat, de 34 de ani.
La fața locului se află polițiști din cadrul Politiei orașului Murfatlar, precum și negociatori din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale, care încearcă să îl determine pe bărbat să renunțe la intențiile sale.
*
Având în vedere natura cazului, atragem atenția asupra faptului că prezentarea detaliată a unor astfel de situații poate avea un impact negativ asupra persoanelor vulnerabile. Specialiștii subliniază că expunerea repetată la astfel de informații poate crește riscul de comportamente similare.
Recomandăm tratarea cu responsabilitate a acestor subiecte și încurajăm persoanele care se confruntă cu dificultăți emoționale să solicite sprijin de specialitate sau să apeleze la persoane de încredere.
Foto: Captură video