Actual

Hai la baschet! Începe The ONE – TOMIS BATTLE 1X1

Published

on

Vineri, 9 septembrie, între orele 18:00 – 23:00, va avea loc, în sala Flămânda, turneul The ONE – Tomis Battle 1X1 la categoriile M18 şi M18+, competiţie în care cei mai buni jucători de baschet se vor înfrunta 1 la 1 pentru titlul de ,,cel mai bun ’’, ,, last standing gladiator”.

Competiţia precede Constanţa Street Play Battle 4 Tomis, ultimul turneu din seria de vară, care se va disputa în zilele de 10 şi 11 septembrie, în Sala Sporturilor din Constanţa.

Regulament

The ONE – Tomis Battle 1×1 se joacă pe jumătate de teren. Prima posesie a mingii se stabileşte prin aruncarea monezii. Fiecare meci are durata de cinci minute. În maxim 15 secunde, jucătorul aflat în atac este obligat să arunce la coş.

baschet

În ultimele 2 minute ale meciului, timpul se va opri la orice ,,minge moartă “. Aruncările se punctează cu 2 sau 3 puncte. După fiecare coş marcat, mingea se repune în joc de către jucătorul aflat în apărare. Dacă scorul ajunge la 11-0, meciul se încheie indiferent de timpul scurs.